Europejskie giełdy rosną wraz z globalnymi indeksami

  • PAP
opublikowano: 27-08-2018, 09:42

Europejskie giełdy zwyżkują w poniedziałek wraz z innymi globalnymi indeksami, po wzrostach na amerykańskich giełdach na koniec poprzedniego tygodnia - podają maklerzy.

Traderzy
Zobacz więcej

Traderzy Bloomberg

Piątkowe notowania na Wall Street zakończyły się wzrostami. Nasdaq i S&P 500 znalazł się najwyżej w historii, po tym jak Jerome Powell, prezes Fed, ocenił, że silny wzrost gospodarczy w USA utrzyma się, a stopniowe podnoszenie stóp procentowych jest właściwym działaniem.

Zwyżki widać też w poniedziałek na giełdach w Azji, gdzie Nikkei zakończył sesję wzrostem o 0,9 proc.

"Europejski rynek akcji wygląda jednak blado w porównaniu z rynkiem amerykańskim, gdzie mamy lepszy wzrost gospodarczy i wzrost zysków firm" - ocenia William de Vijder, główny ekonomista BNP Paribas. "Co więcej, Europa jest bardziej narażona na wstrząsy zewnętrzne, co widzieliśmy przy okazji tureckiego kryzysu" - dodaje.

Tymczasem w poniedziałek o godz. 10.00 inwestorzy w Europie poznają wskaźnik Ifo w Niemczech w sierpniu.

Na giełdach w Europie zyskują akcje spółki Metro - aż 10 procent - w reakcji na informacje, że firma Ceconomy prowadzi rozmowy z PE Investment dotyczące potencjalnej sprzedaży swoich udziałów w Metro.

W poniedziałek aktywność inwestorów na rynkach może być mniejsza z powodu wolnego dnia w W. Brytanii, gdzie świętowany jest Summer Bank Holiday.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu