Europejskie giełdy wciąż utrzymują niewielkie wzrosty

30-06-2003, 14:37

Na europejskich giełdach utrzymują się umiarkowane wzrosty. Popytem cieszą się przede wszystkim akcje spółek branży motoryzacyjnej. To zasługa Merrill Lynch, którego analitycy rekomendowali przeważenie ich w portfelach inwestycyjnych.

Analitycy Merrill Lynch uważają, że spółki branży motoryzacyjnej skorzystają z poprawy koniunktury w USA, która ma być odczuwalna już w trzecim kwartale. Dodatkowym impulsem do wzrostów kursów spółek niemieckich było zakończenie strajku zorganizowanego przez IG Metal, związek zawodowy pracowników branży elektromaszynowej. BMW, Volkswagen, MAN i DaimlerChrysler są najmocniej drożejącymi papierami notowanymi w ramach indeksu DAX. Na giełdzie paryskiej rosną ceny papierów Renault i Peugeota.

Tanieją akcje Telenora. Rząd norweski zdecydował się na sprzedaż aż 250 mln akcji największego krajowego telekomu. Jako pierwsi kupią je inwestorzy instytucjonalni. W przyszłym tygodniu ujawniona zostanie wielkość oferty skierowanej do inwestorów indywidualnych.

Spada cena Alstomu. Jeden z największych na świecie producentów taboru kolejowego ujawnił w poniedziałek, że SEC i FBI prowadzą dochodzenie w sprawie wykrycia nieprawidłowości w jego amerykańskich oddziale. Sprawa dotyczy niedoszacowania wielkości straty. Francuski Alstom musiał powiększyć z tego powodu stratę na koniec półrocza o 51 mln EUR.

W Londynie mocno wzrósł popyt na akcje Debenhams. Druga sieć domów towarowych w Wielkiej Brytanii poinformowała o rozpoczęciu rozmów w sprawie jej przejęcia.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europejskie giełdy wciąż utrzymują niewielkie wzrosty