Czytasz dzięki

Europejskie indeksy biją nowe rekordy

Marek Druś
opublikowano: 17-09-2009, 00:00

DJ Stoxx 600 poprawił tegoroczne maksimum, osiągając największą wartość od października ubiegłego roku. Nastroje poprawiły wzrosty za oceanem, zarówno we wtorek, jak i w środę po rozpoczęciu handlu. Rosła wartość wszystkich 18 europejskich indeksów branżowych. Najmocniej drożały spółki surowcowe, motoryzacyjne i banki. Mocno rósł kurs belgijskiego KBC Group, którego rekomendację do "kupuj" podwyższył Goldman Sachs. Popytem cieszyły się akcje Renault. Związany z nim kapitałowo Nissan poinformował, że sprzeda w tym roku w Chinach więcej aut, niż prognozował. W górę poszedł kurs BMW. Prezes należącego do Niemców Rolls-Royce’a prognozuje podwojenie sprzedaży luksusowych aut dzięki wprowadzeniu nowego modelu.

Na Wall Street utrzymały się doskonałe nastroje. Wiadomość o większym, niż oczekiwano wzroście produkcji przemysłowej wywołała popyt na akcje m.in. General Electric i Caterpillar. Drożały akcje spółek surowcowych, m.in. Alcoa i Barrick Gold. Najmocniej spośród spółek z SP 500 rosła cena Anadarko Petroleum, który poinformował o odkryciu perspektywicznego złoża gazu ziemnego. Citigroup odrobił część strat z wtorku dzięki pogłoskom, że przygotowuje się do odłączenia "finansowej kroplówki" państwa.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane