Europejskie indeksy giełdowe notują małe zmiany

  • PAP
opublikowano: 18-11-2019, 09:46

Europejskie indeksy giełdowe notują małe zmiany na początku poniedziałkowej sesji, po najdłuższym od 18 miesięcy tygodniowym rajdzie. Inwestorzy analizują ostatnie informacje o możliwych przejęciach firm i doniesienia związane z handlem USA-Chiny, podają maklerzy.

W zachodniej Europie wskaźnik Stoxx 600 Europe zyskuje 0,2 proc. Indeks zakończył już 6 poprzednich tygodni ze wzrostem notowań i zbliża się do najwyższego poziomu od 4 lat.

Akcje Consort Medical zwyżkują na giełdzie w Londynie o 44 proc. - do 1,045 pensów, po ofercie przejęcia przez Recipharm za 1,010 pensów za akcję. Walory Recipharm zyskiwały 4 proc., a teraz są na plusie o 0,5 proc.

Qiagen NV zwyżkuje o 12 proc. po otrzymaniu ofert przejęcia od wielu potencjalnych kupców.

Obrót akcjami Bolsas y Mercados Espanoles został wstrzymany przez organ regulacyjny po tym, gdy Euronext podał, że prowadzi rozmowy w sprawie możliwego dealu z Bolsas.

Tanieją walory spółki Rolls Royce - o 1,4 proc., po informacjach, że Airbus prowadzi rozmowy w General Electric w sprawie dodatkowych silników dla samolotów A350.

Tymczasem inwestorzy oczekują na finał I fazy porozumienia handlowego USA-Chiny.

Wicepremier Chin Liu He, główny chiński negocjator, rozmawiał podczas weekendu z sekretarzem skarbu USA Stevenem Mnuchinem i przedstawicielem handlowym Robertem Lighthizerem - poinformowało chińskie Ministerstwo Handlu.

"O konsultacje zwróciła się strona amerykańska, a negocjatorzy z USA i Chin pozostają w stałym kontakcie" - podał chiński resort handlu.

Na rynku walutowym euro jest po 1,1065 USD, wyżej o 0,1 proc., brytyjski funt zyskuje 0,4 proc. do 1,2954 USD, a japoński jen jest wyceniany po 108,95 za 1 USD, w dół o 0,1 proc.

Rentowność 10-letnich UST wynosi 1,84 proc., wyżej o 1 pb.

Złoto tanieje o 0,4 proc. i jest wyceniane po 1.462,29 USD za uncję.

Bloomberg
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane