Europejskie parkiety odnotowują lekkie wzrosty

Tomasz Furman
opublikowano: 20-05-2002, 13:25

Po południu główne indeksy trzech największych giełd europejskich odnotowywały lekkie wzrosty. Sytuacja ta była efektem minimalnych zmian wartości większości notowanych akcji. Wśród przyczyn niechęci inwestorów do przejawiania większej aktywności należy wymienić małą ilość istotnych informacji, brak sesji w kilku państwach UE z powodu świąt oraz oczekiwania na otwarcie notowań za oceanem.

W Wielkiej Brytanii stosunkowo duże zainteresowanie towarzyszyło transakcjom dokonywanym na papierach British Airways. Spółka poinformowała o pierwszej od 15 lat staracie, co nie zaowocowało jednak przecenami jej walorów. Rynek już wcześniej zdyskontował dużo gorsze wyniki od opublikowanych. W efekcie kurs papierów przewoźnika zanotował kilkuprocentowy wzrost kursu. Na giełdzie frankfurckiej dużym zainteresowaniem cieszyły się za to akcje koncernów samochodowych oraz dużych banków. Z kolei na parkiecie paryskim największy popyt spośród blue chipów odnotował Alcatel.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europejskie parkiety odnotowują lekkie wzrosty