Europejskie rynki akcji musiały odpocząć

Anna Palczewska
23-07-2009, 00:00

W środę giełdy Europy musiały nieco odpocząć po kilkudniowym rajdzie. Indeksy osuwały się, jednak co pewien czas podejmowały próby wybicia. Początek handlu w USA również nie dawał graczom jednoznacznej wskazówki.

Nastroje psuły nieco dane makro. Majowe zamówienia w przemyśle Eurolandu zmniejszyły się o 0,2 proc., podczas gdy analitycy liczyli na zwyżkę 1,9 proc. Na wyceny akcji spółek z branży surowcowej wpłynęła korekta cen ropy i metali. Traciły m.in. BHP Billiton i Rio Tinto. Rynek roczarowała szwajcarska spółka Lonza Group, która poinformowała o 55-procentowym spadku zysku w I półroczu. Powodem tak kiepskiego wyniku był spadek zamówień od koncernów farmaceutycznych i wysokie koszty otwarcia nowych zakładów. Papiery Lonzy straciły ponad 5 proc. Zniżkowała Axa. Analitycy obniżyli zalecenie dla papierów ubezpieczyciela ze "zgodnie z rynkiem" do "niedoważaj". Rosła za to wycena Tele2, szwedzkiego operatora telekomunikacyjnego, który w II kwartale zarobił 1,14 mld SEK. Analitycy

liczyli na 945 mln SEK zysku.

Anna Palczewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Palczewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Europejskie rynki akcji musiały odpocząć