Czytasz dzięki

Europejskie rynki akcji opierały się przecenie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 04-06-2008, 00:00

Sytuacja na zachodnich giełdach nadal jest niejasna. Poniedziałkowa przecena w USA i wtorkowe, silne spadki w Azji sugerowały zachowanie ostrożności. Na sesjach europejskich trwało przeciąganie liny z lekkim wskazaniem na popyt.

Straty próbował odrabiać sektor finansowy, choć z trudem. Dobrze radził sobie Royal Bank of Scotland. Wzrost kursu wsparły spekulacje o pojawieniu się nowego inwestora, funduszu Children’s Investment Fund. Miałby on objąć prawa poboru. Ciekawa była sytuacja w branży medialnej. Silnie zwyżkowały notowania Societe Television Francaise 1, największego francuskiego nadawcy komercyjnego. Pojawiły się spekulacje, że rząd zwiększy nadawcom prywatnym limity reklamowe. Dobrze zachowywały się też papiery sieci detalicznej Carrefour. Analitycy ING Groep podnieśli im rekomendację do „kupuj”. Powodzeniem cieszyły się też akcje Corporate Express po podwyższeniu oferty przejęcia o 14 proc. przez sieć Staples, oferującą sprzęt biurowy.

Tadeusz Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane