Europejskie fintechy pozyskały w tym roku już ponad 60 mld USD

Tadeusz Stasiuk, CNBC
opublikowano: 18-06-2021, 13:27

Według danych Dealroom, europejski sektor technologiczny do połowy czerwca bieżącego roku zebrał już więcej inwestycji venture capital niż w całym 2020 r.

fot. Bloomberg

W ręce startupów trafiły fundusze o wartości 43,8 mld EUR (60,9 mld USD). Tymczasem w 2020 r. była to kwota 38,5 mld EUR.

Warto podkreślić, że sama liczba podpisanych umów na finansowanie startupów w tym roku jest jak na razie o niemal połowę niższa niż w 2020 r. Przeprowadzono jak dotąd 2,7 tys. rund finansowania w porównaniu do 5,2 tys. w roku poprzednim.

Największe środki, o wartości szacowanej na 1,6 mld USD trafiły do szwedzkiej firmy Klarna, specjalizującej się w płatnościach. Umożliwia ona kupującym dokonywanie zakupów online za pośrednictwem swoich partnerów handlowych. W marcu stała się najbardziej wartościowym startupem w Europie z wartością na poziomie 46 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane