EuRoPol Gaz: w marcu decyzja

PAP
opublikowano: 21-02-2002, 00:00

Na początku marca powinno odbyć się spotkanie polsko-rosyjskiej grupy roboczej na temat rozwoju EuRoPol Gazu — poinformował minister gospodarki Jacek Piechota. Obie strony przedstawiły już ocenę przedsięwzięć i propozycje związane z inwestycjami EuRoPol Gazu. Oferty Rosjan są analizowane przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

— Czekamy na określenie przez stronę rosyjską terminu posiedzenia grupy roboczej pod przewodnictwem wiceministrów gospodarki. Mamy mało czasu na dogadanie szczegółów, bo do końca roku musimy podjąć kilka decyzji, dotyczących kontraktów norweskiego i duńskiego. Wydaje się, że zarząd Gazpromu nie podjął jeszcze decyzji o konkretnych inwestycjach i rozwoju EuRoPol Gazu i stąd opóźnienia — uważa minister.

Nie ma także jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie tzw. pieremyczki, czyli łącznika międzysystemowego, łączącego rurociąg jamalski ze Słowacją. Plan ukończenia przez EuRoPol Gaz pierwszej nitki gazociągu musi być przygotowany przez radę nadzorczą spółki. Następnie ma być oceniony przez rady nadzorcze Gazpromu oraz PGNiG. W planie tym EuRoPol Gaz ma przedstawić m.in. nowe propozycje opłat przesyłowych za gaz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EuRoPol Gaz: w marcu decyzja