Euros rozbuduje zakład w KSSE

PAP
opublikowano: 30-01-2009, 12:06

Kosztem ok. 15 mln euro firma Euros, wytwarzająca śmigła do elektrowni wiatrowych, rozbuduje swój zakład w  jastrzębsko-żorskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Zatrudni dodatkowo ok. 200 osób.

O pierwszym w tym roku nowym projekcie inwestycyjnym w KSSE poinformował w piątek PAP prezes strefy, Piotr Wojaczek. Zapowiedział, że formalne zezwolenie dla inwestora zostanie wydane wkrótce, po zakończeniu technicznych formalności.

Euros Polska to firma z kapitałem niemieckim, wytwarzająca łopaty do elektrowni wiatrowych. Jej centrala znajduje się w Berlinie, a zakłady w Ustroniu i Warszowicach na Śląsku.

Pierwsze zezwolenie na działalność w KSSE firma otrzymała jesienią 2006 r. Kupiła wówczas działkę na tzw. Polu Warszowickim (ok. 43 tys. m kw.), w jastrzębsko-żorskiej części strefy. W zezwoleniu zapisano wówczas minimalne nakłady inwestycyjne rzędu 6,7 mln zł i zatrudnienie ok. 90 pracowników.

Na swojej stronie internetowej firma Euros deklaruje, że w 2010 roku powierzchnia produkcyjna zakładu w Warszowicach wyniesie ok. 15 tys. m kw., a zatrudnienie ok. 300 pracowników. W swojej wysokospecjalistycznej produkcji firma korzysta z nowoczesnych technologii wytwórczych. Ma produkować dwa wielkie śmigła do elektrowni dziennie.

Nowe przedsięwzięcie firmy Euros to pierwszy w tym roku projekt w KSSE. W związku ze spowolnieniem gospodarczym strefa spodziewa się w tym roku znacznie mniejszego napływu inwestycji niż w roku 2008. Plan minimum to ok. 10 nowych projektów wartości co najmniej 700 mln zł, a także 1-1,5 tys. nowych miejsc pracy.

W ubiegłym roku KSSE pozyskała 24 projekty inwestycyjne, warte łącznie prawie 1,5 mld zł. Dzięki nim w najbliższych latach powstanie ponad 3,7 tys. miejsc pracy. W 2007 roku firmy ogłosiły w KSSE inwestycje wartości ok. 1,8 mld zł. Dzięki realizacji 36 projektów powstaje łącznie ok. 3-3,5 tys. nowych miejsc pracy. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Euros rozbuduje zakład w KSSE