Eurostat: Ceny producentów wzrosły w lutym o 7,0% r/r w całej UE

Internet Securities
opublikowano: 04-04-2006, 12:44

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) wzrosły w lutym w 25 krajach Unii Europejskiej (UE) średnio o 0,4% m/m, a w ujęciu rocznym wzrosły o 7,0%, podał unijny urząd statystyczny Eurostat we wtorek. W strefie euro ceny producentów wzrosły w tym okresie o 0,5% m/m, a w ujęciu rocznym – o 5,4%.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) wzrosły w lutym w 25 krajach Unii Europejskiej (UE) średnio o 0,4% m/m, a w ujęciu rocznym wzrosły o 7,0%, podał unijny urząd statystyczny Eurostat we wtorek. W strefie euro ceny producentów wzrosły w tym okresie o 0,5% m/m, a w ujęciu rocznym – o 5,4%.

W styczniu średni wzrost PPI w całej Unii wyniósł 7,0%, a w strefie euro – 5,2%.

Spośród członków UE, których dane uwzględnia Eurostat, najwyższy wzrost cen producentów w ujęciu rocznym odnotowały Wielka Brytania (15,8%), Dania (13,1%) i Holandia (10,8%). Najniższy wzrost odnotowano w Czechach (0,4%) i w Słowenii (1,6%).

Polska, która według Eurostatu odnotowała w styczniu inflację producentów w wysokości 0,3% r/r, nie została uwzględniona w lutowym zestawieniu.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w lutym 2006 roku spadły o 0,1% w porównaniu do stycznia i wzrosły o 0,7% w ujęciu rocznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Eurostat: Ceny producentów wzrosły w lutym o 7,0% r/r w całej UE