Eurostat: Nowe zamówienia w przemyśle eurolandu wzrosły we wrześniu o 1,1%

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-11-2005, 11:36

Nowe zamówienia w przemyśle strefy euro wzrosły we wrześniu o 1,1 proc. licząc miesiąc do miesiąca; w sierpniu po korekcie wzrost ten wyniósł 0,1 proc. - podał w środę urząd statystyczny UE, Eurostat.

Nowe zamówienia w przemyśle strefy euro wzrosły we wrześniu o 1,1 proc. licząc miesiąc do miesiąca; w sierpniu po korekcie wzrost ten wyniósł 0,1 proc. - podał w środę urząd statystyczny UE, Eurostat.

    Analitycy spodziewali się wzrostu tego wskaźnika we wrześniu o 0,9 proc.

    W ujęciu rok do roku zamówienia w eurolandzie wzrosły o 4,6 proc., po wzroście w sierpniu o 7,5 proc. - wynika z wyliczeń Eurostatu. Tu analitycy oczekiwali wzrostu o 4 proc.

    W 25 krajach UE zamówienia w przemyśle wzrosły we wrześniu o 0,6 proc. w ujęciu miesięcznym, po spadku w sierpniu o 0,3 proc., a w skali roku wskaźnik ten wzrósł o 5,5 proc., podczas gdy w sierpniu - w porównaniu do sierpnia 2004 r. - wzrósł o 8,4 proc. - podał Eurostat.

    Wskaźnik nowych zamówień w przemyśle pokazuje rozwój popytu na wyroby i usługi. Służy on do oceny przyszłej produkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane