Eurostat: Sprzedaż detaliczna spadła w IV w całej UE o 0,3% r/r

Internet Securities
03-06-2005, 13:17

Sprzedaż detaliczna spadła w kwietniu w całej Unii Europejskiej (UE) średnio o 0,3% r/r, a w samej strefie euro także spadła, o 0,9% r/r, podał w piątek unijny urząd statystyczny Eurostat.

Sprzedaż detaliczna spadła w kwietniu w całej Unii Europejskiej (UE) średnio o 0,3% r/r, a w samej strefie euro także spadła, o 0,9% r/r, podał w piątek unijny urząd statystyczny Eurostat.

W marcu sprzedaż detaliczna wzrosła w krajach „25” o 2,1% r/r, a w samej strefie euro wzrosła o 1,4% r/r.

Spośród członków UE, których dane uwzględnia Eurostat, najwyższy wzrost sprzedaży w ujęciu rocznym odnotowały Dania (9,6%), Słowacja (7,0%), Litwa (5,6%), Słowenia (4,5%), Szwecja (4,1%), Hiszpania (3,0%) i Belgia (2,8%), natomiast spadek zanotowano w Polsce (-9,4%), Portugalii (-5,3%) i Luksemburgu (-3,1%).

Sprzedaż detaliczna produktów z pozycji „żywność, napoje alkoholowe oraz wyroby tytoniowe” spadła w kwietniu w całej Unii o 0,7% m/m, a w strefie euro spadła o 1,6%. Natomiast sprzedaż produktów nieżywnościowych spadła w obszarze euro o 0,6%, natomiast wzrosła w całej unii 0,1% m/m.

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), sprzedaż detaliczna wzrosła w kwietniu o 2,0% wobec marca i spadła o 14,5% w ujęciu rocznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Eurostat: Sprzedaż detaliczna spadła w IV w całej UE o 0,3% r/r