Eurotel przejmuje sprzedawcę sprzętu Apple

MGA
07-01-2014, 14:11

Za 3 mln zł operator salonów telekomunikacyjnych kupuje sieć sklepów iTerra.

Grupa Eurotel rozpycha się na rynku dystrybucji urządzeń marki Apple. Po uruchomieniu w ubiegłym roku własnych salonów pod marką iDream, zdecydowała się na zakup konkurenta. Za nieco ponad 3 mln zł w jej ręce trafi firma iTerra. Podobnie jak iDream jest to autoryzowany sprzedawca Apple w Polsce, prowadzący cztery tzw. salony APR (Apple Premium Reseller).

- W Polsce są cztery firmy mające w sumie około 30 salonów APR. W 2014 r. planujemy otworzyć kolejne 3-4 salony iDream. W sumie będziemy więc ich mieli 10. Da nam to około 30-procentowy udział w polskim rynku Apple - mówi Tomasz Basiński, wiceprezes Eurotel.

iTerra ma cztery salony w Białymstoku, Szczecinie, Kielcach i Częstochowie. Zmienią one szyld na iDream. Marka iTerra zniknie z rynku.

Pierwszy salon iDream został uruchomiony w czerwcu w Bydgoszczy. W październiku Eurotel uruchomił drugi w Olsztynie.

Wejście na rynek salonów Apple  to element strategii dywersyfikacji biznesu Eurotela, który jest mocno skoncentrowany na prowadzeniu salonów sprzedaży dla sieci T-Mobile. Oprócz tego prowadzi ona salony operatora Play i ma spółkę, operująca w obszarze call center MediaSystem.

- Rozwój organiczny iDream jest podstawą naszej strategii, ale jeśli można taki proces przyśpieszyć, wykorzystując nadarzające się okazje, to zawsze taką opcję rozważamy  – podkreśla Tomasz Basiński.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eurotel przejmuje sprzedawcę sprzętu Apple