Eurotunnel: umacnianie bezpieczeństwa terminalu zakończone

DI, PAP
opublikowano: 06-08-2015, 21:51

Grupa Eurotunnel, która zarządza połączeniem kolejowym między Francją a W. Brytanią pod kanałem La Manche, zakomunikowała w czwartek, że prace nad wzmocnieniem bezpieczeństwa francuskiego terminalu w związku z "kryzysem imigracyjnym" są praktycznie zakończone.

Tymczasem francuscy policjanci kwestionują ocenę Eurotunnelu, twierdząc, że "kryzys trwa".

Eurotunnel wydał komunikat, w którym ogłasza, że próby wtargnięcia do tunelu podejmowane przez nielegalnych imigrantów są obecnie kontrolowane z większą skutecznością m.in. dzięki "wzmocnionej obecności sił porządkowych".

W komunikacie firma przeprasza za opóźnienia i niedogodności, które wynikły dla użytkowników tunelu wskutek konieczności zatrzymywania nielegalnych imigrantów. Na początku tygodnia liczba zatrzymań dochodziła do 2 000 dziennie, podczas gdy w środę wyniosła ok. sześciuset.

Tymczasem główny francuski związek policjantów, Alliance, oświadczył w czwartek, że sytuacja jest nadal "nie do zaakceptowania". Wezwał rząd do podjęcia "pilnych, konkretnych i zdecydowanych środków" wobec kryzysu wywołanego problemem imigracyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy