EURUSD podchodzi pod 1,18

  • Marek Rogalski
opublikowano: 09-07-2018, 15:08

Dzisiejsze słowa Ewalda Nowotnego z Europejskiego Banku Centralnego, że do lata 2019 r. stopy procentowe się nie zmienią, a potem będzie tzw. zobaczymy, czyli „wait and see”, nie wnoszą wiele nowego.

Potwierdzają tylko plotki z zeszłego tygodnia przesuwające rynkowe oczekiwania z grudnia na wrzesień 2019 r. Nie jest to nowy impuls dla euro, ale przy obecnym nastawieniu wobec dolara pozwala na podejście EURUSD w okolice istotnych 1,18.
Warto będzie obserwować zachowanie się dziennego oscylatora RSI 9. Brak siły na złamanie ważnego oporu widocznego na wykresie, będzie sygnałem, że przy 1,18 czekać nas będzie przystanek we wzrostach.

W poniedziałek najmocniejszą walutą w globalnych zestawieniach jest polski złoty. Sprzyja nam wyraźnie kombinacja trzech kwestii: powrotu lepszych nastrojów wokół ryzykownych aktywów, słabość amerykańskiego dolara, oraz seria lepszych danych z Niemiec w ostatnim czasie, które oddalają ryzyka dla polskiej gospodarki z tytułu globalnych zawirowań będących m.in. wynikiem obaw o wojny handlowe.

Dzienny wykres EURUSD
Zobacz więcej

Dzienny wykres EURUSD

Ciekawe wnioski daje analiza techniczna EURPLN, gdzie dość szybko powróciliśmy w okolice 4,31, gdzie przebiega linia trendu wzrostowego oparta o dołki z kwietnia i czerwca b.r….
 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu