Evans: w USA będzie spowolnienie, ale nie recesja

opublikowano: 25-03-2019, 07:04

Szef Fed w Chicago Charles Evans uspokaja rynki po odwróceniu krzywej rentowności w USA.

Pierwszy od 2007 roku spadek rentowności obligacji 10-letnich USA poniżej rentowności papierów trzymiesięcznych zaniepokoił inwestorów. Główne indeksy rynków akcji spadły o ok. 2 proc. na zamknięciu piątkowej sesji.

Charles Evans, szef Fed oddziału z Chicago
Zobacz więcej

Charles Evans, szef Fed oddziału z Chicago Bloomberg

Evans stwierdził, że odwrócenie jest „całkiem wąskie”, a także, że jest wynikiem „długookresowego spadku długoterminowej stopy procentowej”.

- Kiedykolwiek krzywa rentowności staje się płaska, spodziewamy się spowolnienia wzrostu, ale jak mówiłem, spodziewam się wzrostu o prawie 2 proc. w tym roku. Wydaje się, że to mało, ale w rzeczywistości, w odniesieniu do trendu, to całkiem dobre tempo wzrostu – powiedział Evans w CNBC. 

Podczas wystąpienia na konferencji szef Fed w Chicago podkreślał, że amerykańska gospodarka wciąż jest mocna. Mówił, że obserwowane przez niego modele i symulacje nie wskazywały na więcej niż 25 proc. prawdopodobieństwa recesji.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA