Evans: za wcześnie na cięcie prognozy wzrostu USA

opublikowano: 27-02-2020, 20:52

Szef Fed w Chicago Charles Evans uważa, że jest zbyt wcześnie, aby mówić o potrzebie obniżenia prognozy wzrostu gospodarczego USA z powodu epidemii koronawirusa, nie mówiąc już o potrzebie obniżki stóp.

- Myślę, że byłoby to przedwczesne dopóki nie będziemy mieli więcej danych - powiedział Evans.  – Monitorujemy sytuację bardzo uważnie i jeśli zobaczymy coś, co będzie wymagało dostosowania, jestem przekonany, że poświęcimy temu należną uwagę – dodał.

Charles Evans, szef oddziału Fed z Chicago
fot. Bloomberg

Rynek finansowy liczy na cięcie stóp. W czwartek uwzględniał w cenach 70 proc. prawdopodobieństwo obniżki w marcu. Do połowy roku główna stopa miałaby zostać zredukowana aż o 0,75 pkt. procentowego.

Evans podkreślał, że jeszcze nie widział danych wskazujących na wpływ epidemii na handel między USA i Chinami. Zwrócił uwagę, że kredytowanie jest na rozsądnym poziomie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane