Ewa Kuryluk w Zachęcie

Bartosz Hanus
17-01-2003, 00:00

Od poniedziałku w warszawskiej Galerii Zachęta będzie można oglądać wystawę Ewy Kuryluk zatytułowaną „Ludzie z powietrza”. Artystka rozpoczęła swoją twórczość od malarstwa. W połowie lat siedemdziesiątych porzuciła je na rzecz instalacji, które tworzyła z luźnych płacht cienkiego materiału. Za ich pomocą organizowała przestrzenie. Tworzyła z nich postacie ludzkie, które aranżowała w różnorodne sceny. Lata osiemdziesiąte, które spędziła głównie w Nowym Jorku, to okres wielkich sukcesów w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Pomimo dużej popularności na świecie, jej prace nie były do tej pory szerzej prezentowane w Polsce. Na ekspozycji w Zachęcie zgromadzono zarówno jej wczesne prace malarskie, rysunki, prezentowane po raz pierwszy fotograficzne autoportrety, jak i instalacje, które przyniosły jej popularność na świecie.

Artystka jest także autorką kilkunastu książek. Zbiór jej szkiców o sztuce „Art Mon Amour” ukaże się w momencie otwarcia wystawy. Ekspozycję można oglądać do 2 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartosz Hanus

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Ewa Kuryluk w Zachęcie