Exbud będzie działał poza giełdą

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 11-12-2001, 00:00

Dzisiejsze NWZA Exbudu podejmie decyzję o dalszym istnieniu spółki. Zdaniem analityków, NWZA jest formalnością, podobnie jak kolejne, dotyczące wycofania spółki z publicznego obrotu. Wszystko zostanie po staremu.

Nowy kodeks spółek handlowych przewiduje, że akcjonariusze muszą podczas walnego zgromadzenia zdecydować o dalszym istnieniu spółki, jeżeli jej strata przekroczyła równowartość sumy kapitałów zapasowych, rezerwowych i jednej trzeciej kapitału zakładowego. Po trzech kwartałach tego roku Exbud Skanska zanotował 225,1 mln zł straty netto. W analogicznym okresie ubiegłego roku strata spółki wynosiła jedynie 9,3 mln zł.

— Nie sądzę, aby Skanska planowała zaprzestanie działalności w Polsce, więc dzisiejsze NWZA jest jedynie formalnością. Wydaje się też, że następne walne przegłosuje wycofanie firmy z publicznego obrotu. Nie ma żadnych korzyści z notowania Exbudu na GPW, natomiast jego wycofanie zniesie obciążenia związane ze statusem spółki publicznej — mówi Tomasz Binkiewicz, analityk DM BOŚ.

Na 31 grudnia przewidziano termin NWZA, które ma powziąć uchwałę w sprawie wycofania akcji Exbud Skanska z publicznego obrotu. W tym celu szwedzki inwestor strategiczny ogłosił wezwanie na pozostające w obrocie akcje Exbudu, które potrwa do 4 stycznia 2002 r. Skanska oferuje 21 zł za akcję, co w porównaniu z wczorajszym kursem oznacza zaledwie 1,9-proc. premię.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Exbud będzie działał poza giełdą