Exxon Mobil pozywa obrońców klimatu, zarzuca im spisek

opublikowano: 13-02-2018, 15:18
aktualizacja: 13-02-2018, 15:20

Exxon Mobil, jeden z największych na świecie koncernów naftowych zdecydował się na nietypowy krok. Podjął kroki prawne przeciwko osobom i organizacjom zarzucającym mu działalność na szkodę klimatu.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Na „celowniku” koncernu znalazło się co najmniej 30 osób i organizacji, wśród nich m.in. prokuratorzy generalni stanów Nowy Jork i Massachusetts. Skierował przeciwko nim pozwy lub im nimi zagroził. Exxon zarzuca im spisek przeciwko niemu. Twierdzi, że do zmowy doszlo sześć lat temu podczas  spotkania kilkunastu osób w nadmorskim kurorcie La Jolla w stanie Kalifornia. To tam miał powstać plan ataku na spółkę, który potem był konsekwentnie realizowany.

- To agresywny ruch – skomentował działania koncernu Howard Erichson, profesor i ekspert ds. trudnych postępowań sądowych na wydziale prawa Uniwersytetu   Fordham w Nowym Jorku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu