Exxon sprzedaje kolejną porcję aktywów w Europie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 24-02-2021, 14:50

Amerykański gigant paliwowo-energetyczny koncern Exxon Mobil zdecydował się pozbyć udziałów w części swoich biznesów prowadzonych w Wielkiej Brytanii i na Morzu Północnym. Ma dostać za nie ponad 1 mld USD, donosi Reuters.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Aktywa obejmują działania poszukiwawczo-wydobywcze. Nabędzie je fundusz private equity HitecVision.

Sprzedaż dotyczy udziałów w 14 polach wydobywczych eksploatowanych głównie przez Shell, a także udziały w powiązanej infrastrukturze. Exxon mógłby również otrzymać około 300 mln USD w postaci płatności warunkowych w związku z możliwością wzrostu cen towarów.

Exxon poszukuje możliwości wyjścia z aktywów związanych z ropą i gazem od końca 2019 r. Udział koncernu w sprzedawanych obecnie aktywach szacowany był w 2019 r. na ok. 38 tys. baryłek dziennie.

Przed dwoma laty HitecVision odkupił już od Exxona jego aktywa zlokalizowane na norweskiej części Morza Północnego za 4,5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane