EY Przedsiębiorca Roku: jubileusz konkursu

opublikowano: 28-12-2017, 22:00

Laur przedsiębiorcy roku zdobył Piotr Krupa, założyciel i prezes spółki Kruk. Werdykt publiczności wskazał Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego, założycieli CD Projektu, jako przedsiębiorców 15-lecia.

To jest 30. na świecie i 15. w Polsce edycja konkursu EY, który ma zasięg międzynarodowy. Co roku prowadzony jest aż w 60 krajach. Galę 15. jubileuszowej edycji w Polsce, która odbyła się 23 listopada na warszawskim Służewcu, uświetnił Mohed Altrad, zwycięzca światowego finału w 2015 r. Altrad to beduiński sierota z Syrii, który dzięki hartowi ducha, nauce i talentowi został przedsiębiorcą. Dziś prowadzi we Francji Grupę Altrad, przodującą w Europie w produkcji betoniarek, rusztowań i taczek, w której zatrudnia około 7 tys. pracowników na całym świecie. To on wręczył laur Przedsiębiorcy Roku Piotrowi Krupie — zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu i w kategorii Produkcja i Usługi, jednej z trzech w konkursie.

— Dlaczego ludzie nie płacą rachunków? Bo nie mają pieniędzy. Gdy biorą kredyt, nie sądzą, że w pewnym momencie nie będą mogli go spłacać. Są uczciwi. My tak rozkładamy im raty, by mogli je spłacać. Strategia ugodowa jest jedną z przyczyn naszych sukcesów w biznesie — powiedział Piotr Krupa, który w czerwcu 2018 r. będzie w Monte Carlo reprezentował Polskę w światowym finale EY Entrepreneur Of The Year. Szumisie sprzedają szumiące przytulaki, które uspokajają zapłakane niemowlęta, już w ponad 20 krajach. Firma prowadzona przez Annę Skórzyńską i Marcina Gawrońskiego zwyciężyła w kategorii Nowy Biznes. Jej flagowy produkt uspokaja już około 300 tys. dzieci na całym świecie. Także inni tegoroczni laureaci świetnie radzą sobie nie tylko na rynku krajowym, ale też zagranicą. W kategorii Nowe Technologie/ Innowacyjność statuetkę zdobył Tomasz Bochenek z firmy Orbitvu, która obsługuje światowych gigantów e-commerce — zaopatruje ich w system prezentujący produkty w trybie 360 stopni, czyli ze wszystkich stron. — Najwięcej zawdzięczam tacie. Bez rodziny zespołu Orbitvu nie byłoby tego sukcesu — dziękował laureat. Nagrody specjalne powędrowały do Tomasza Domogały z TDJ i Jacka Furmana z Aflofarmu. Spółki portfelowe TDJ zatrudniają 8 tys. pracowników i działają w myśl zasady Go global. Z kolei Aflofarm sprzedaje swoje produkty w 27 krajach.

— Każdy nasz produkt służy zdrowiu człowieka. Wspierając się naszymi specyfikami, już 2,5 mln osób wyszło z nałogu palenia papierosów — zapewniał Jacek Furman. Jubileuszowym tytułem Przedsiębiorcy 15-lecia uhonorowano twórców i szefów spółki CD Projekt — Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego, którzy laury Przedsiębiorcy Roku zdobyli w 2008 r. W imieniu duetu nagrodę odebrał Marcin Iwiński, który przypomniał, że CD Projekt zaczynał od jednej gry komputerowej, po której szybko stworzono całą serię.

— Obecnie należymy do światowej czołówki firm produkujących gry komputerowe, ale to nas nie zadowala i nie zamierzamy spocząć na laurach — przyznał Marcina Iwiński. Tegoroczni finaliści konkursu EY, czyli 15 przedsiębiorców reprezentujących 12 firm, są przykładem pasji i odwagi w przekuwaniu wizji biznesowych w rzeczywistość.

 

Koniec wieńczy dzieło. Zdjęcie pamiątkowe na zakończenie gali, a na nim 15 przedsiębiorców reprezentujących 12 firm, którzy zakwalifikowali się do finału, w tym zwycięzcy, członkowie jury i partnerzy konkursu. a także organizatorzy.

ZABAWKA Z MISJĄ. Szumisie Anny Skórzyńskiej i Marcina Gawrońskiego uspokajają niemowlęta — ku uldze mam zmęczonych płaczem maluchów.

FRONTEM DO KLIENTA. Piotr Krupa, prezes firmy Kruk, podkreślił, że jego świetnie rozwijający się biznes polega na rozkładaniu niespłaconych długów na raty możliwe do spłacenia.

AMBITNE PLANY. Marcin Iwiński zapowiedział, że sukcesy CD Projektu nie są ostatnim słowem tej spółki. Przeciwnie — są wstępem do kolejnych osiągnięć.

ROZWAŻNY I ROMANTYCZNY. Rozsadza mnie energia, którą mój brat Wojciech pomaga mi spożytkować dla dobra firmy — przyznał Jacek Furman (z lewej), prezes Aflofarmu.

GEN PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Tomasz Bochenek, szef Orbitvu, odbierając nagrodę, kilkakrotnie podkreślił, że to ojciec uczył go dbania o jakość i radził, by rezygnował z produktów, jeśli jej nie gwarantują.

GOŚĆ HONOROWY. Mohed Altrad, właściciel Grupy Altrad, zwycięzca światowego finału konkursu EY w 2015 r., wręcza laur Przedsiębiorcy Roku Piotrowi Krupie, założycielowi i prezesowi spółki Kruk.

POTENCJAŁ. Tomasz Domogała wyznał, że sukcesy TDJ to pochodna zaangażowania 8 tys. pracowników, którzy „są pasjonatami, podzielającymi jego wartości”.

NAJLEPSI. Finaliści konkursu to kwiat polskiej przedsiębiorczości. Firmy nominowane do tytułu Przedsiębiorca Roku 2017 zatrudniają prawie 13 tys. osób i przynoszą 4,7 mld zł przychodu — mówi Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska.

LIDERZY BIZNESU NA WYŚCIGACH. Tegoroczna jubileuszowa gala konkursu EY Przedsiębiorca Roku odbyła się w wyjątkowych wnętrzach Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

EY Przedsiębiorca Roku: jubileusz konkursu