EY Przedsiębiorca Roku: rozpoczęła się 20. edycja Konkursu dla ludzi biznesu

  • DI
opublikowano: 11-05-2022, 16:09
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Od 5 maja do 30 czerwca można zgłaszać kandydatury przedsiębiorców, którzy będą rywalizować o tytuł EY Przedsiębiorca Roku 2022.

EY Przedsiębiorca Roku to jedyna tak duża inicjatywa, promująca najlepszych, najbardziej kreatywnych przedsiębiorców na świecie i wspierająca najbardziej wartościowe firmy prywatne. Od 2003 roku jury nagradza osobowości wyróżniające się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami biznesowymi. Jak co roku, tak i tym razem, zwycięzca polskiej edycji będzie reprezentować nasz kraj podczas światowego finału konkursu EY Entrepreneur of the Year w Monte Carlo. Dołączy tam do elitarnego międzynarodowego grona przedsiębiorców i zmierzy się z najlepszymi reprezentantami blisko 60 krajów.

Historia przemian

Konkurs EY integruje społeczność ludzi biznesu, dzięki możliwości budowania osobistych relacji, wymiany wiedzy i doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych.

– Nasz konkurs jak w soczewce pokazuje historię polskiej transformacji, której niezwykle ważnym ogniwem są przedsiębiorcy. Finaliści pierwszych edycji dopiero rozpoczynali ekspansję zagraniczną, tymczasem ubiegłoroczny zwycięzca konkursu przeprowadził największą akwizycję poza granicami Polski dokonaną przez polski prywatny kapitał, co dało mu pozycję lidera europejskiego rynku w swojej kategorii. Niezmienna jest pasja i zaangażowanie oraz odwaga przedsiębiorców, którzy się do nas zgłaszają. Liczę, że i tym razem spotkamy się z inspirującymi historiami przedsiębiorców – mówi Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska.

Kategorie i kryteria

Przedsiębiorca może zgłosić się do konkursu samodzielnie, zgłoszenie może też złożyć np. współpracownik, dostawca, członek rodziny, wypełniając formularz dostępny na stronie przedsiebiorcaroku.pl, w odpowiedniej kategorii konkursowej.

Kategoria „Produkcja i Usługi” obejmuje przedsiębiorców działających ponad pięć lat w sektorze produkcyjnym lub usługowym, osiągających przychody ze sprzedaży powyżej 20 mln zł. W kategorii „Nowe technologie/Innowacyjność”, jury poszukuje zarządzających co najmniej 2-letnimi firmami, o przychodach powyżej 5 mln zł i specjalizującymi się w nowoczesnych technologiach bądź w obszarach, w których innowacyjne zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą z sukcesem swoją działalność od dwóch do pięciu lat mogą z kolei startować w konkursie w kategorii „Nowy Biznes”.

– Przez 19 lat trwania polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku jury wyłoniło już łącznie 252 finalistów – osób wyjątkowych, które zaprezentowały krajowemu i światowemu jury swoje niezwykłe biznesowe historie. Doskonałym przykładem niezłomnego przedsiębiorcy, który – zdaniem jury - udowodnił, że „Winston Churchill miał rację, mówiąc, iż sukces to przechodzenie od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu” jest Rafał Brzoska z Grupy Integer, laureat ubiegłorocznej edycji konkursu – wspomina Marek Jarocki, audytor konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane