Faber: administracja Trumpa ogranicza siłę dolara

opublikowano: 14-09-2017, 09:36
aktualizacja: 14-09-2017, 09:37

Dolar amerykański mógłby ‘z łatwością odbić się’ o 4-5 proc. od obecnych poziomów, jednak w dłuższej perspektywie na przeszkodzie umocnienia „zielonego” stoi prezydent Donald Trump i jego administracja, uważa Marc Faber.

Amerykańska waluta miała trudny rok, a indeks dolarowy spadł prawie 10 proc. od początku 2017 r. Dodatkowo dolarowi zaszkodziło umocnienie takich walut jak euro czy peso.

Wyświetl galerię [1/2]

Marc Faber

PB, Puls Biznesu

Dolar mógłby z łatwością odbić od 4 do 5 procent, a może nawet więcej. W dłuższej perspektywie, oczywiście nie jestem optymistą w stosunku do dolara amerykańskiego. Wystarczy spojrzeć na administrację USA i jej politykę gospodarczą, która nie będzie czynnikiem sprzyjającym umocnieniu dolara na dłuższą metę - ocenia Faber, redaktor i wydawca opiniotwórczego magazynu " The Gloom, Boom & Doom Report”.

Legendarny inwestor dodaje jednak, że mimo niedźwiedziego nastawienia, zamierza zamienić część euro w swoim portfolio na dolara.

Faber stawia pytanie, jaka waluta w obecnych czasach jest dużo lepsza od amerykańskiej? Podkreśla, że wielu inwestorów szukając alternatywy wybiera coraz modniejsze krypto waluty, jak przykładowo bitcoina. Choć osobiście sam nie posiada tego typu aktywów, uważa, że oferują one możliwość zarobienia. Wskazuje jednak, że znaczący wzrost podaży walut wirtualnych mocno utrudnia inwestorom ocenę ich realnej wartości. 

Zdaniem inwestora, okazją do satysfakcjonującego zarobku są rynki wschodzące i złoto. Swoje portfolio chce wzbogacić o akcje z Chin, Singapuru i Tajlandii. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Faber: administracja Trumpa ogranicza siłę dolara