Fabryka e - koszulek wystartuje w Legnicy

Ewa Szczecińska
opublikowano: 26-03-2007, 00:00

Internetowy Spreadshirt przeniósł część produkcji z Lipska na Dolny Śląsk. Buduje tu swoje centrum na Europę.

Internetowy Spreadshirt przeniósł część produkcji z Lipska na Dolny Śląsk. Buduje tu swoje centrum na Europę.

Niemiecki Spreadshirt otworzył swoją pierwszą polską fabrykę. Firma wykonująca indywidualne nadruki na koszulkach i sprzedająca je przez internet przeniosła z niemieckiego Lipska do Legnicy znaczną część produkcji. Będzie to obok niemieckiej i amerykańskiej trzecia jej wytwórnia na świecie.

— W Legnicy powstaje nasze europejskie centrum. O uruchomieniu go w Polsce myśleliśmy od roku. Zapotrzebowanie na nasze produkty jest ogromne. Co miesiąc rośnie o 10 proc. — mówi Marcin Kurek ze Spreadshirt Polska.

Niemiecka firma zatrudniła w wynajętych halach 50 osób. Do końca roku ma ich być 100 osób, a w 2008 r. do 200. Dzienna produkcja w polskiej fabryce ma wynieść docelowo 1 tys. sztuk.

Spreadshirt należy do najdynamiczniej rozwijających się firm internetowych w Europie. Klienci mogą w niej zaprojektować i zamówić oryginalną koszulkę, a nawet sprzedawać innym użytkownikom stworzony przez siebie produkt. Firma umożliwia im otwarcie własnego sklepu internetowego. Na świecie jest już ponad 300 tys. takich sklepów, w tym 6 tys. w Polsce. Ich właścicielami są firmy, kluby sportowe, graficy, artyści i indywidualni użytkownicy internetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu