Fabryka Trzciny

DH
opublikowano: 24-03-2006, 00:00

Skoro Warszawa doczekała się takiego miejsca na prawym brzegu Wisły, skoro chętnie przyjeżdżają tu artyści, przychodzą ludzie, skoro nie zawsze udaje się wejść — to znaczy, że idea klubowa sprzed lat, idea różnorodności programowej, gatunkowej i artystycznej sprawdza się właśnie tu i akurat teraz.

W ten wekend (25-26 marca, godz. 18.00) Teatr Nowy Praga i Fabryka Trzciny zapraszają na pokaz pracy nad rolą pani Borkman w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej. Wstęp wolny.

— Pokochałam panią Borkman — mówi Joanna Szczepkowska. — Na dzisiejszy język tłumacząc, to żona biznesmena z górnej półki. Przegrał wszystko a ona razem z nim...

„Miasto mania” (25, 27, 28, 29 marca, godz. 19.00) Rzecz dzieje w wielkim mieście, na dachu wieżowca. Miasto, okolica pełna tajemnic, odgłosów, cudów i niebezpieczeństw. Widowisko muzyczne (bo jak to inaczej nazwać) wyobrażone przez Marię Peszek (jej płyta „miasto mania” w sprzedaży), z tekstami Marii Peszek, Piotra Lachmanna i Olgi Tokarczuk. Muzyka: Wojciech Waglewski, Emade, Fisz. Organizacją przestrzeni zajął się Thomas Harzem, a kostiumami Dorota Kołodyńska. Choreografię opracował Rafał Dziemidok. Reżyseria: Maria Peszek, Jan Peszek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Fabryka Trzciny