Facebook i władze Austrii przeciw neonaziście

DI, PAP
opublikowano: 30-12-2011, 22:59

Firma Facebook podjęła współpracę z wymiarem sprawiedliwości Austrii, by zidentyfikować neonazistę, który na stronach portalu zamieszczał treści antysemickie - poinformował w piątek Federalny Urząd Ochrony Konstytucji i Kontrterroryzmu (BVT).

"Po raz pierwszy zwróciliśmy się z taką prośbą do (firmy) Facebook, opierając się na odwołaniu sądu" - powiedział przedstawiciel władz regionalnych Karyntii (kraj związkowy na południu Austrii) Helmut Mayer, potwierdzając informacje opublikowane wcześniej przez "Kleine Zeitung" - austriacki dziennik regionalny.

Dzięki wymianie informacji z Facebookiem Austriacy zdołali zidentyfikować 17-letniego autora neonazistowskich treści.

Po przesłuchaniu podejrzanego i rewizji w miejscu jego zamieszkania, podczas której policja znalazła materiały o charakterze nazistowskim i antysemickim, młody człowiek uniknął zatrzymania, ale prokuratura wniosła przeciw niemu skargę - podaje AFP.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane