Facebook ma domowe gadżety

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 09-10-2018, 12:13

Facebook chce, żebyś kupił nowe urządzenie do prowadzenia rozmów wideo i postawił je w domu lub biurze.

To ryzykowny ruch w kontekście niedawnych skandali dotyczących prywatności na największym portalu społecznościowym świata.   

Wyświetl galerię [1/3]

Facebook Portal+

ARC

Urządzenia o nazwie Portal i Portal+ wyposażone są w kamery śledzące ruch użytkowników. Producent zapewnia, że to rozwiązanie konieczne do właściwego kadrowania ujęć. Mikrofon i kamera mogą zostać wyłączone, a gadżety nie oferują możliwości nagrywania materiałów wideo.  

- Prywatność jest bardzo, bardzo, bardzo ważna - mówi Rafa Camargo, wiceprezes odpowiedzialny za projekt Portal.  

Agencja Bloomberg informuje, że Facebook pracował nad urządzeniami przez prawie dwa lata i był gotowy do debiutu już w maju. Opóźnienie było spowodowane skandalem Cambridge Analytica. Sytuacja giganta społecznościowego nie jest jednak teraz dużo lepsza, bo niedawno okazało się, że hakerzy znaleźli lukę w Facebooku dającą dostęp do około 50 mln kont.  

Nowe gadżety mają identyczne funkcje, ale różnią się wielkością wyświetlaczy. Obsługują połączenia wideo, mogą też służyć do słuchania muzyki, przeglądania zdjęć i dają dostęp do materiałów z niektórych aplikacji, na przykład Spotify czy Pandora. Portale korzystają również z asystenta głosowego Amazon Alexa.

Wersja z 10-calowym ekranem kosztuje 199 USD, natomiast za urządzenie z 15-calowym wyświetlaczem trzeba zapłacić 349 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu