Facebook może każdemu nałożyć gogle

ŁO
opublikowano: 13-10-2017, 08:17
aktualizacja: 13-10-2017, 14:21

Potentat rynku portali społecznościowych pokazał tańszy zestaw rzeczywistości wirtualnej, który działa bez połączenia z komputerem.

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia medialne. Facebook zaprezentował gogle rzeczywistości wirtualnej Oculus Go, które dostępne będą na początku 2018 r. w cenie 199 USD.  

Zobacz więcej

Gogle Oculus Go

Fot. Oculus.com

Oculus Go to gogle autonomiczne, a więc nie potrzebują wydajnego komputera lub dobrej klasy smartfona. Do tej pory zestawy obsługujące technologię rzeczywistości wirtualnej były dużo droższe albo wymagały podłączenia do drugiego urządzenia.

Mark Zuckerberg, twórca i prezes Facebooka, wykonuje pierwszy krok do celu, którym jest umasowienie technologii. Facebook chce zbudować społeczność użytkowników rzeczywistości wirtualnej, w której znajdzie się nawet miliard osób.  

Hugo Barra, który kieruje pracami nad rzeczywistością wirtualną w Facebooku podkreśla, że gogle zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były urządzeniem lekkim i wygodnym w noszeniu. 

Zuckerberg wierzy w rzeczywistość wirtualną i sporo w nią inwestuje. Miliarder twierdzi, że technologia pozwoli zbudować kolejną wielką platformę komputerową, po telefonii komórkowej. Trzy lata temu Facebook wyłożył 2 mld USD na zakup firmy Oculus. Dla Zuckerberga gogle są nie tylko gadżetem zapewniającym rozrywkę, ale także narzędziem do komunikacji.  

Przy okazji prezentacji nowych gogli Facebook obniżył także cenę wyższej klasy produktu Oculus Rift, który działa tylko po podłączeniu do wydajnego komputera. Rift kosztuje teraz 399 USD, co oznacza obniżkę o 100 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Facebook może każdemu nałożyć gogle