Facebook nie myśli o produkowaniu aut

ŁO
aktualizacja: 15-09-2017, 17:19

Dyrektor operacyjna Facebooka przyjechała na targi motoryzacyjne we Frankfurcie, żeby dać sygnał otwartości na współpracę z branżą motoryzacyjną.

- Przyjeżdżam z bardzo dobrymi informacjami. Jesteśmy jedyną firmą w Dolinie Krzemowej, która nie buduje samochodu - powiedział Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna portalu Facebook podczas ceremonii otwierającej kolejną edycję targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.  

Sheryl Sandberg podczas otwarcia Frankfurt Motor Show
Zobacz więcej

Sheryl Sandberg podczas otwarcia Frankfurt Motor Show

Fot. REUTERS/Ralph Orlowski / FORUM

Wypowiedź była oczywiście pełna humoru i rozbawiła publikę, ale z drugiej strony odzwierciedla coraz większe zainteresowanie rynkiem motoryzacyjnym w branży szeroko rozumianych nowych technologii. Samochody mają być dużymi, mobilnymi gadżetami, co zauważają takie firmy, jak Alphabet, Samsung Electronics czy Apple.  

Sandberg określiła Facebooka jako „nastolatka” w porównaniu z koncernami motoryzacyjnymi i dodała, że portal może sporo się nauczyć od motoryzacyjnych gigantów. 

Facebook liczy też na współpracę z producentami samochodów w takich dziedzinach, jak rozwój sztucznej inteligencji.  

Najpopularniejszy portal społecznościowych na świecie dołączył do inicjatywy Mobility Hub w Monachium, którą wspierają m.in. Daimler, BMW i SAP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Facebook nie myśli o produkowaniu aut