Facebook nie myśli o produkowaniu aut

ŁO
opublikowano: 15-09-2017, 14:18
aktualizacja: 15-09-2017, 17:19

Dyrektor operacyjna Facebooka przyjechała na targi motoryzacyjne we Frankfurcie, żeby dać sygnał otwartości na współpracę z branżą motoryzacyjną.

- Przyjeżdżam z bardzo dobrymi informacjami. Jesteśmy jedyną firmą w Dolinie Krzemowej, która nie buduje samochodu - powiedział Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna portalu Facebook podczas ceremonii otwierającej kolejną edycję targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.  

Zobacz więcej

Sheryl Sandberg podczas otwarcia Frankfurt Motor Show

Fot. REUTERS/Ralph Orlowski / FORUM

Wypowiedź była oczywiście pełna humoru i rozbawiła publikę, ale z drugiej strony odzwierciedla coraz większe zainteresowanie rynkiem motoryzacyjnym w branży szeroko rozumianych nowych technologii. Samochody mają być dużymi, mobilnymi gadżetami, co zauważają takie firmy, jak Alphabet, Samsung Electronics czy Apple.  

Sandberg określiła Facebooka jako „nastolatka” w porównaniu z koncernami motoryzacyjnymi i dodała, że portal może sporo się nauczyć od motoryzacyjnych gigantów. 

Facebook liczy też na współpracę z producentami samochodów w takich dziedzinach, jak rozwój sztucznej inteligencji.  

Najpopularniejszy portal społecznościowych na świecie dołączył do inicjatywy Mobility Hub w Monachium, którą wspierają m.in. Daimler, BMW i SAP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu