Facebook obsypuje stażystów dolarami

ŁO
aktualizacja: 06-05-2017, 22:16

Spółki technologiczne dominują w rankingu najbardziej lukratywnych programów stażowych. Najlepiej płaci Facebook.

- Facebook oferuje najlepiej płatne staże w Ameryce - podaje agencja Bloomberg.

Mark Zuckerberg, prezes i założyciel Facebooka
Zobacz więcej

Mark Zuckerberg, prezes i założyciel Facebooka

Bloomberg

Z analizy firmy Glassdoor wynika, że mediana miesięcznych zarobków stażystów w największym portalu społecznościowym na świecie sięga 8 tys. USD.  

Glassdoor brał pod uwagę tylko staże odbywane na terenie Stanów Zjednoczonych w okresie od kwietnia poprzedniego roku do kwietnia obecnego roku. Ranking bazuje na raportach płacowych, którymi pracownicy dzielą się z firmą Glassdoor.  

Na kolejnych pozycjach jest Microsoft z pensją rzędu 7,1 tys. USD, a podium uzupełnia petrochemiczny koncern ExxonMobil, który płaci ponad 6,5 tys. USD.

W czołówce są jeszcze m.in. Amazon, Apple i Bloomberg. Na 11 pozycji uplasował się internetowy potentat Google, który często jest wymieniany jako jeden z najatrakcyjniejszych pracodawców.  

Według danych Glassdoor mediana rocznego wynagrodzenia amerykańskiego pracownika zatrudnionego na pełny etat wynosi obecnie ponad 51,3 tys. USD. Gdyby stażyści najlepiej płacących firm pracowali przez 12 miesięcy, to ich roczne zarobki okazałyby się prawie dwa razy większe od tego, co uzyskuje przeciętny Amerykanin.

10 firm, które najlepiej płacą stażystom

1. Facebook 8000 USD

2. Microsoft 7100 USD

3. ExxonMobil 6507 tys. USD

4. Salesforce 6450 USD

5. Amazon 6400 USD

6. Apple 6400 USD

7. Bloomberg 6400 USD

8. Yelp 6400 USD

9. Yahoo 6080 USD

10. VMware 6080 USD

Źródło: Glassdoor

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Facebook obsypuje stażystów dolarami