Facebook przegrał apelację we Włoszech

opublikowano: 18-04-2018, 10:45
aktualizacja: 18-04-2018, 10:46

Włoski sąd odrzucił apelację Facebooka od wyroku uznającego, że właściciel największego serwisu społecznościowego nielegalnie skopiował elementy aplikacji włoskiej firmy.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Apelacja dotyczyła wyroku z 2016 roku uznającego, że Facebook naruszył prawa własności i jest winny „pasożytniczego przywłaszczenia”. W sprawie chodziło o podobieństwo rozwiązań zastosowanych przez Facebooka w funkcji „nearby” z rozwiązaniami zastosowanymi w aplikacji Faround przedstawioną w 2012 roku przez włoską firmę Business Competence. Facebook zaoferował swoją funkcję dwa miesiące po pojawieniu się na rynku włoskiej aplikacji. Sąd apelacyjny w Mediolanie stwierdził obecnie, że różnią się tylko grafiką. Nakazał Facebookowi zapłacenie włoskiej firmie 1750 EUR kosztów sądowych. Business Competence będzie musiało jeszcze określić wielkość swoich strat spowodowanych nielegalnym działaniem amerykańskiej firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.it

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu