Facebook testuje funkcje przypominające Tindera

PAP
opublikowano: 08-09-2017, 14:51
aktualizacja: 08-09-2017, 14:52

Facebook testuje na wybranej grupie użytkowników nowe funkcje, które mają na celu łączenie ich za pośrednictwem komunikatora Messenger w sposób przypominający działanie aplikacji Tinder. Aktualnie beta nowych funkcji dostępna jest w Kanadzie - poinformował serwis Motherboard.

"Ludzie często wykorzystują Facebooka do planowania czasu, który chcą wspólnie spędzić z przyjaciółmi" - powiedział rzecznik Facebooka w wywiadzie z Motherboard. "Dlatego testujemy nowe funkcje, które bardzo ułatwią wykorzystywanie serwisu w tym celu. Chcemy zebrać jak najwięcej opinii od potencjalnie zainteresowanych osób z naszej grupy docelowej".

Testowane funkcje Facebooka wyglądem i działaniem bardzo przypominają popularną aplikację randkową Tinder. Ich głównym zadaniem jest łączenie pomiędzy sobą osób z grona znajomych i proponowanie im wspólnego spotkania na podstawie algorytmu, który łączy dane o lokalizacji, zainteresowaniach i innych informacjach na temat użytkowników.

Propozycja spotkania wysyłana jest do obu połączonych przez algorytm osób równocześnie, jednakże staje się jawna dopiero, gdy obie wyrażą chęć spotkania. W przeciwnym wypadku użytkownicy nie są wzajemnie informowani o swoich reakcjach.

Obecnie testy nowych funkcji są ograniczone do Toronto w Kanadzie i niektórych obszarów Nowej Zelandii. Według Motherboard, kopiowanie funkcjonalności Tindera to kolejny ruch ze strony Facebooka w stronę skupienia w serwisie jak największej liczby funkcji konkurencyjnych aplikacji społecznościowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Facebook testuje funkcje przypominające Tindera