Facebook wśród najlepiej płacących firm

ŁO
aktualizacja: 15-04-2017, 15:31

Amerykanie przygotowali najnowszą listę firm, które najlepiej płacą swoim pracownikom. Najbardziej opłaca się szukać pracy w doradztwie i branży nowych technologii.

Firma Glassdoor opublikowała listę firm w USA, które najlepiej wynagradzają swoich pracowników. Na czele wylądował konsultingowy gigant A.T. Kearney. Mediana całkowitego wynagrodzenia wyniosła tam w ostatnim roku 175 tys. USD.

Nieznacznie niższe są zarobki w innej firmie z tej branży - Strategy&. Trzecie miejsce zajmuje pierwsza technologiczna perełka - VMware.  

W czołówce nie brakuje koncernów, z którymi przeciętny internauta ma styczność każdego dnia. Szóste miejsce z medianą wynagrodzenia rocznego na poziomie ponad 155 tys. USD zajmuje Google, a pozycję niżej z niemal identyczną medianą jest Facebook, właściciel najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie.   

Doradztwo i nowe technologie zdominowały ranking Glassdoor. Jedynym pracodawcą spoza tych branż, który znalazł się wśród 25 notowanych w rankingu spółek jest firma Visa przyporządkowana do branży finansowej.  

Agencja Bloomberg zauważa, że w czołówce brakuje na przykład słynnego banku Goldman Sachs, którego mediana wynagrodzenia wynosi według ankiet Glassdoor 107,5 tys. USD. Nie jest to mała kwota, ale daleka od najlepszych spółek technologicznych i konsultingowych.  

Ranking bazuje na ankietach płacowych wypełnianych przez pracowników różnych firm na portalu Glassdoor.  

Najlepiej płacą w USA...

1. A.T. Kearney 175 tys. USD

2. Strategy& 172 tys. USD

3. VMware 167 tys. USD

4. Splunk 161 tys. USD

5. Cadence  Design Systems 156,7 tys. USD

6. Google 155,2 tys. USD

7. Facebook 155 tys. USD

8. NVIDIA 154 tys. USD

9. McKinsey & Company 153 tys. USD

10. Amazon Lab126 152,8 tys. USD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Facebook wśród najlepiej płacących firm