Czytasz dzięki

Fachowcy.pl wchodzą w detergenty

MZAT
opublikowano: 02-04-2012, 00:00

Spółka z NewConnect wyemituje akcje i przejmie za nie firmę, która zarabia na przyłączaniu się do wielkich dostaw dla hipermarketów.

Fachowcy.pl nie zagrzali jeszcze dobrze miejsca na NewConnect (są notowani od połowy lutego), a już biorą się za fundamentalne zmienianie modelu działalności.

Spółka, która miała zarabiać na prowadzeniu internetowego katalogu przedsiębiorstw, wyemituje 6,3 mln akcji po cenie 0,75 zł (wartość emisji ma wynieść 4,73 mln zł) i przejmie za nie firmę Mr House.

Emisja kierowana będzie do spółki XTO Capital Limited, do której należy Mr House, zajmujący się przede wszystkim odsprzedawaniem środków czystości, kupionych „przy okazji” dużych zamówień europejskich sieci handlowych. List intencyjny w tej sprawie podpisano 29 marca.

Na razie większościowym akcjonariuszem Fachowców.pl jest spółka ProxyAd, również notowana na NewConnect. Ma 58 proc. akcji i portfel pełen pomysłów. To jej prezes Piotr Surmacki stoi za decyzją o połączeniu z Mr Housem.

— Chcemy zaoferować firmom zarejestrowanym w serwisie zakup interesujących je towarów w cenach najbardziej atrakcyjnych na rynku — w takich, w jakich duże sieci handlowekupują produkty — mówi Piotr Surmacki.

Mr House miał w 2011 r. 9,92 mln zł przychodów i 1,31 mln zł zysku netto. W tym roku ma być dużo więcej — 16 mln zł przychodów i 3 mln zł zysku.

— Chcemy rozszerzać ofertę o kolejne usługi, takie jak hurtowe budowanie stron internetowych, zakup usług marketingowych czy nawet hurtowy zakup energii i paliw — mówi Piotr Surmacki.

Nie wyklucza, że Fachowcy. pl mogą jeszcze pójść na zakupy. — Chcielibyśmy jednak sfinansować je raczej z emisji obligacji niż z kolejnej emisji akcji — mówi Piotr Surmacki. Po rozwodnieniu XTO będzie miało 59,7 proc. akcji Fachowców.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy