Faktoring w smartfonie dla dużych i małych firm

Materiał partnera
opublikowano: 17-11-2017, 15:53
aktualizacja: 17-11-2017, 15:54

Polski rynek faktoringu znajduje się w czołówce najszybciej rozwijających się w Europie, a usługi są coraz bardziej dostępne.

W ubiegłym roku z faktoringu skorzystało 7853 klientów, 11,5 proc. więcej niż w roku 2015. Teraz firmom może być jeszcze łatwiej, bo z usług można korzystać w dowolnym czasie — wystarczy smartfon. Pierwszą bankową aplikację mobilną na polskim rynku — smart factoR — wprowadził Raiffeisen Polbank. Można z niej korzystać bez żadnych opłat. Wystarczy smartfon z systemem Android lub iOS i podpisana z bankiem umowa na świadczenie usług.

ŚWIATOWY ZASIĘG: Nasza nowa aplikacja umożliwia korzystanie z faktoringu w dowolnym miejscu na świecie, bez potrzeby uruchamiania komputera — podkreśla Paweł Kacprzak, dyrektor ds. faktoringu w Raiffeisen Polbanku. [FOT. ARC]

 

— Klienci, którzy mieli okazję poznać aplikację, doceniają możliwość korzystania z faktoringu w dowolnym miejscu na świecie, bez potrzeby uruchamiania komputera — podkreśla Paweł Kacprzak, dyrektor ds. faktoringu w Raiffeisen Polbanku.

Bank zadbał o to, aby aplikacja zawierała wszystkie najczęściej wykorzystywane funkcje systemu online. — Liczymy, że klienci będą chętnie korzystać ze smart factoRa, ponieważ narzędzie to może wesprzeć ich w efektywnym zarządzaniu płynnością przedsiębiorstwa, a jego obsługa jest prosta i intuicyjna — dodaje Paweł Kacprzak

Aplikacja jest w pełni transakcyjna, co oznacza, że nie tylko ma większość funkcji systemu faktoringowego online R-Faktor, ale również zapewnia dostęp do usług płatności w ramach dostępnego limitu faktoringowego.

UNIWERSALNOŚĆ: Aplikacja smart factoR jest jednakowo przydatna dla firm dużych, jak też mniejszych — uważa Karolina Sarnowska, menedżer produktu w departamencie faktoringu i finansowania handlu w Raiffeisen Polbanku. [FOT. ARC]

— Firma korzystająca z usług ma pełen zakres informacji o rozliczeniach w ramach umów faktoringowych i terminach płatności od kontrahentów. Może także przekazywać faktury przeznaczone do finansowania bezpośrednio do systemu bankowego. Widzimy możliwości wykorzystywania aplikacji zarówno w wielkich firmach, w których może ona wesprzeć zarządzanie płynnością, jak również w firmach małych, które zgłaszają niewiele faktur — podsumowuje Karolina Sarnowska, menedżer produktu w departamencie faktoringu i finansowania handlu w Raiffeisen Polbanku. Każdy zainteresowany nowym narzędziem może pobrać je za darmo ze sklepu AppStore lub Google Play.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Faktoring w smartfonie dla dużych i małych firm