Sprzedaż World War 3 pozytywnie zaskakuje

opublikowano: 22-10-2018, 09:13
aktualizacja: 22-10-2018, 13:39

Piątkowa premiera World War 3 we wczesnym dostępie rozczarowała graczy m.in. przez problemy z serwerami. Pokazała jednak ogromne zainteresowanie tytułem i jego potencjał. Sama spółka jest pozytywnie zaskoczona sprzedażą.

Notowania The Farm 51 rozpoczęły tydzień mocnymi dwucyfrowymi wzrostami. Kurs obecnie zyskuje ponad 40 proc., ale był już dużo wyżej. Wielu obserwatorów spodziewało się gwałtownej wyprzedaży po piątkowej, trudnej dla spółki premierze długo wyczekiwanej gry World War 3.

Chętnych do ostrzelania Złotych Tarasów i Pałacu Kultury w World War 3 było tak wielu, że pojawiły się problemy z sereweami
Zobacz więcej

Trzecia wojna

Chętnych do ostrzelania Złotych Tarasów i Pałacu Kultury w World War 3 było tak wielu, że pojawiły się problemy z sereweami TheFarm51

Do tej pory w grę w szczycie zainteresowania grało jednocześnie ponad 10 tys. graczy. Steam Spy podaje, że  grę mogło kupić 100-200 tys. osób. Sama spółka nie komentuje poziomu sprzedaży.

- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni - mówi Kamil Bilczyński, wiceprezes The Farm51.

W najbliższym czasie The Farm51 ma opublikować raport na temat sprzedaży. 

Piątkowa premiera gry w trybie early access już na początku napotkała trudności, gdyż była opóźniona o około 1,5 godziny. Kiedy wreszcie gra trafiła do sprzedaży kolejka graczy do ostrzelania Złotych Tarasów była tak duża, że pojawiły się problemy z serwerami. W rezultacie gracze musieli bardzo długo oczekiwać, żeby połączyć się z serwerem i móc zagrać w grę. Zniechęceni nawet kilkugodzinnym oczekiwaniem gracze wylewali swoje emocje w mediach społecznościowych oraz na Steam, co przełożyło się na bardzo niską ocenę gry na Steam.

Więcej o grze World War 3 przeczytasz tu.

Spółka przez cały czas zapewniała, że pracuje nad rozwiązaniem problemów. Oceny z czasem zaczęły się poprawiać. Obecnie przy ponad 5 tys. recenzji na Steam ponad 50 proc. graczy ocenia grę pozytywnie. Sytuacja po premierze pokazała ogromne zainteresowanie graczy tytułem. Wielu graczy, którym udało się zagrać pozytywnie oceniło grę. Daje to nadzieje, że po rozwiązaniu problemów technicznych gra może spełnić pokładane w niej nadzieje.

Od piątkowego wieczora WW3 okupowało listę bestsellerów Steam, jedynie w niedzielę na kilka godzin spadło z pozycji lidera. Obecnie znów jest na pierwszej pozycji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu