Fałszywa restauracja na szczycie TripAdvisor

opublikowano: 25-06-2015, 00:00

Restauracja w mieście Moniga del Garda w północnych Włoszech otrzymała doskonałe recenzje choć nie istnieje

Restauracja w mieście Moniga del Garda w północnych Włoszech otrzymała doskonałe recenzje, dzięki którym znalazła się na szczycie ranking portalu TripAdvisor. Jest tylko jedno małe „ale”… restauracja nie istnieje.

Fałszywy profil restauracji został stworzony przez włoską gazetę „Italia a Tavola”, której dziennikarze postanowili pokazać, jak łatwo manipulować rankingami w popularnym portalu, publikującym recenzje użytkowników na temat restauracji, hoteli i turystycznych atrakcji.

Po utworzeniu profilu fałszywej restauracji „La Scaletta” spiskowcy zaczęli wpisywać fałszywe recenzje. W ciągu miesiąca wspięła się na szczyt listy restauracji polecanych w mieście. Mimo zaledwie 10 „doskonałych” ocen „La Scaletta” wyprzedziła w rankingu lokal „L’Osteria H2O”, który dostał ich 300, w tym 201 ocen brzmiało: „doskonała”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu