FAM przechodzi do ofensywy

KSA
opublikowano: 15-02-2008, 00:00

Zarząd FAM, zaniepokojony zmianami w akcjonariacie Ponaru, chce mieć wpływ na tę spółkę.

Zarząd FAM, zaniepokojony zmianami w akcjonariacie Ponaru, chce mieć wpływ na tę spółkę.

We władzach Ponaru, który ma zostać największym akcjonariuszem FAM, zaszły ostatnio duże zmiany. Podczas jednej z giełdowych sesji z rąk do rąk przeszło ponad 22 proc. akcji spółki. Wszystko wskazuje na to, że sprzedawał Piotr Wiaderek, choć oficjalnych informacji na ten temat brak. Wiadomo tylko, że 8-procentowy pakiet nabył Mirosław Kalicki, główny akcjonariusz FAM. Zarząd FAM zaniepokoił się, że sytuacja w Ponarze — m.in. rezygnacja Piotra Wiaderka z zasiadania w radzie nadzorczej — może wprowadzić chaos decyzyjny w spółce i zaszkodzić realizacji strategii FAM.

„W związku z tym podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu działań, których celem jest uzyskanie wpływu na Ponar w celu ochrony interesów FAM i jego akcjonariuszy” — czytamy w komunikacie zarządu FAM. Mirosław Kalicki zawarł porozumienie ze Stradomiem (kontrolowanym przez FAM), którego celem jest wspólne głosowanie na WZA Ponaru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy