FAM przejął Metalplast-System

emitent
24-08-2007, 17:27

FAM Grupa Kapitałowa SA sfinalizowała proces przejęcia 100% udziałów Metalplast-System. Zapłacono pierwszą ratę należności na rzecz poprzednich właścicieli spółki i tym samym własność wszystkich udziałów przeszła na FAM.

Z transakcją związana jest także uchwała o emisji akcji serii F w ramach subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru, podjęta na ostatnim posiedzeniu NWZA spółki.
Spółka Metalplast-System – połączona z FAM Cynkowanie Ogniowe wchodzącą w skład grupy FAM – zadebiutuje w II połowie 2008 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przejęcie Metalplast-System ma na celu zdobycie przez FAM pozycji lidera na rynku usług cynkowania ogniowego w Polsce. Szacowany w 2008 roku udział Grupy w tym segmencie to około 15% w Polsce Zachodniej i ponad 6% w całym kraju. Dzięki tej akwizycji, jak również planowanemu na przełom III i IV kwartału zakończeniu budowy nowej cynkowni w Rawie Mazowieckiej, Grupa planuje znaczny wzrost skali działalności w zakresie usług cynkowniczych, będących najbardziej rentownym spośród wszystkich jej segmentów biznesowych.

Ponadto – w wyniku zwiększenia potencjału zakupowego cynku - FAM Grupa Kapitałowa, wykorzystująca ten surowiec również w segmencie odlewniczym, stanie się jednym z największych odbiorców stopów cynkowych w Polsce. Wpłynie to na poprawę pozycji konkurencyjnej wobec dostawców a w konsekwencji także na wzrost rentowności grupy kapitałowej.

- Przejęcie sfinalizowaliśmy zgodnie z planem. Od dzisiaj jesteśmy faktycznym właścicielem Metalplastu-System. Powołaliśmy już nową Radę Nadzorczą i wprowadziliśmy naszego przedstawiciela do Zarządu spółki. Teraz będziemy mogli zająć się realizacją planów związanych z połączeniem Metalplastu z FAM Cynkowanie Ogniowe. Chcemy żeby połączona spółka mogła zadebiutować na GPW w II połowie przyszłego roku - powiedział Piotr Janczewski, prezes zarządu FAM Grupa Kapitałowa.

Planowana emisja publiczna FAM Cynkowanie Ogniowe pozwoli na pozyskanie środków na dalsze akwizycje i rozwój organiczny. - Polski rynek usług cynkowniczych jest jeszcze bardzo rozdrobniony. Chcemy go konsolidować i umocnić naszą pozycję lidera w tej branży – wyjaśnił prezes Janczewski.

Emisja akcji serii F (stanowiących 5,46% dotychczasowych akcji) zostanie objęta odpowiednio przez TAR HEEL CAPITAL oraz SOUTH BAY LIMITED w zamian za wkład niepieniężny w postaci udziałów Metalplast-System. Emisja jest elementem rozliczenia transakcji przejęcia 100% udziałów Metalplast-System przez FAM.

FAM Grupa Kapitałowa po I półroczu 2007 roku zwiększyła zysk netto o ponad 342% w stosunku do I półrocza 2006 (z 0,82 mln zł do 3,61 mln zł). Grupa osiągnęła przychody na poziomie 98,97 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 96,6% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

FAM Grupa Kapitałowa SA (dawniej FAM - Technika Odlewnicza) to holding obejmujący 6 spółek prowadzących działalność w segmentach: odlewniczym, cynkowniczym, chłodniczym, produkcji tkanin technicznych oraz produkcji obiektów modułowych i stolarki. Spółka matka – FAM Grupa Kapitałowa S.A. – pełni funkcję zarządczą i kontrolną w ramach holdingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: emitent

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / FAM przejął Metalplast-System