Czytasz dzięki

Famed Żywiec: trzy razy więcej zapytań od polskich szpitali o sprzęt na OIOM

  • PAP
opublikowano: 19-03-2020, 15:13

Famed Żywiec otrzymuje od polskich szpitali trzykrotnie więcej zapytań o sprzęt medyczny w porównaniu z okresem sprzed epidemii koronawirusa. Chodzi głównie o produkty wchodzące w skład wyposażenia oddziałów intensywnej opieki, podała spółka. Zamawiają także Włosi.

„Zapotrzebowanie jest bardzo duże. Codziennie wpływa po kilka zapytań od dystrybutorów z Włoch. Dotyczą dostępności od ręki łóżek dedykowanych na oddziały intensywnej terapii. W ostatnim tygodniu wpłynęły również zapytania od centralnych organizacji zakupowych, które na prośbę włoskiego ministerstwa poszukują dostawców sprzętu” – powiedział wiceprezes Famedu Żywiec Marek Suczyk.

Spółka w komunikacie podkreśliła, że w ostatnich tygodniach trzykrotnie wzrosła też liczba zapytań od polskich szpitali, w porównaniu do okresu sprzed epidemii koronawirusa.

Łóżka szpitalne wytwarzane w Żywcu są wyposażone w technologię antyseptyczną, która pozwala ograniczać namnażanie się wirusów, bakterii i grzybów.

Famed na bieżąco realizuje zlecenia. „Wkrótce do odbiorców trafi kilkadziesiąt łóżek na oddziały intensywnej terapii. Trwa produkcja łóżek Famed LE-13, czyli modelu na OIOM, dla Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Zamówienie obejmujące 30 egzemplarzy zostanie sfinalizowane w kwietniu. Do Włoch realizowana jest wysyłka 28 łóżek na oddziały intensywnej terapii. W porozumieniu z placówkami ustalane są szczegóły realizacji kolejnych zamówień” – poinformowały służby prasowe żywieckiej firmy.

Liczba łóżek na oddziałach intensywnej terapii zależy od wielkości szpitala. Roman Rynkiewicz z Famedu poinformował, że w placówkach powiatowych dostępnych jest zazwyczaj ok. 4-5 stanowisk. W wojewódzkich lub klinicznych jest ich więcej: w warszawskim szpitalu MSWiA dostępnych jest 30 takich łóżek.

Michał Grossy z Famedu powiedział, że łóżka projektowane z myślą o oddziałach intensywnej opieki charakteryzują się znacznie większą funkcjonalnością, która ma ułatwić diagnozowanie i monitorowanie pacjentów. „Muszą być bardziej wytrzymałe, jeśli posiadają kolumnową konstrukcję i segmenty przezierne dla promieni RTG, aby łatwiej móc wykorzystać je w pracy z (…) mobilnym aparatem rentgenowskim. To rozwiązania, które znacznie ułatwiają pracę personelowi. Dzięki nim pacjent będący w ciężkim stanie nie musi być transportowany na prześwietlenie" – wyjaśnił.

Łóżka szpitalne to największy pod względem liczby egzemplarzy segment produktowy żywieckiej firmy. W ub.r. żywiecka firma dostarczyła ich szpitalom na świecie ponad 1,6 tys.

Famed Żywiec specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych technologii i kompleksowych rozwiązań dla sektora medycznego. Firma działa w branży medycznej od 1947 r. Produkty dostarcza do odbiorców w kraju oraz 100 państwach w Europie, Azji, Afryki i Ameryce Północnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane