Farm 51 chce tworzyć najbardziej zaawansowaną wirtualną rzeczywistość

ISBNews
23-04-2015, 12:53

The Farm 51 chce, w ramach nowo stworzonego studia Reality51, rozwijać produkcję kontentu i aplikacji w wirtualnej rzeczywistości (VR), poinformował wiceprezes Farm51 Wojciech Pazdur.

"Mamy potencjał, który możemy zainwestować w obszar produkcji kontentu wirtualnej rzeczywistości dla biznesu, jak i realizowane z partnerami strategicznymi projekty badawcze. Te ostatnie wdrażamy m.in. korzystając z dofinansowania unijnego. Współpracujemy z chociażby z Politechniką Ślaską, ale też z partnerami technologicznymi jak Oculus czy Samsung" - powiedział Pazdur podczas prezentacji technologii Reality51.

Studio oferuje m.in. dokładne skanowanie 3D postaci, czy budynków, zdjęcia sferyczne, filmy stereoskopowe, rozszerzoną rzeczywistość, modele tworzone ręcznie, z użyciem silnika Unreal.

"Nowy sprzęt do VR się pojawia i będzie rozwijany, a dbają o to chociażby Samsung, Oculus czy Sony. Jednocześnie już realizujemy projekty dla sektora militarnego czy branży medycznej. Z kolei zainteresowanie mamy m.in. z szeroko pojętego designu, jak moda, architektura, motoryzacja czy aplikacje 'second life'. Istotną kwestią jest tu skrajny realizm, który oferujemy. W tym celu budujemy bazę sprzętu i specjalistów z różnych dziedzin do rozwoju kontentu (np. drony)" - dodał wiceprezes The Farm 51.

Podał, że współpracuje już z Polskim Holdingiem Obronnym (wirtualna strzelnica, symulatory dające obniżenie kosztów szkolenia) czy Arrinerą, tworzącą polski supersamochód i tworzy publikacje medyczne dla MediPage z technologią Reality51.

"Nasz cel ostateczny to najbardziej zaawansowane aplikacje VR na świecie - wirtualne światy, czego przykładem będzie nasz autorski projekt Chernobyl VR Project - wirtualna wycieczka po opuszczonym mieście w formie dokumentu fabularnego. Premierę planujemy na kwiecień 2016" - zapowiedział wiceprezes The Farm51.

Elementy wirtualnej rzeczywistości firma wykorzystuje w produkowanej właśnie grze Get Even, której premiera zapowiadana jest na przyszły rok.

The Farm 51 specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych gier akcji 3D. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Farm 51 chce tworzyć najbardziej zaawansowaną wirtualną rzeczywistość