Farmaceuci promują samoleczenie

Karolina Guzińska
opublikowano: 05-02-2002, 00:00

W ciągu ostatnich lat w Polsce i na świecie wzrasta tendencja do samoleczenia, czyli podejmowania terapii na własną rękę w przypadku lżejszych chorób i dolegliwości.

— W niektórych krajach Europy i świata samoleczenie jest już bardzo rozwinięte. Aby mogło dojść do tego również w Polsce, należy zwiększyć dostęp do informacji, stworzyć odpowiednie rozwiązania prawne i głośno mówić o tym, jakie korzyści może przynieść odpowiedzialne samoleczenie. W tym celu powstało PASMI —Polskie Stowarzyszenie Producentów Leków bez Recepty, nowa organizacja skupiająca polskie i zagraniczne firmy farmaceutyczne działające w naszym kraju — mówi Jacek Węgrzyk, prezes PASMI.

W skład stowarzyszenia weszły firmy: Bayer, Boehringer-Ingelheim, Boots, Byk Roland, Glaxosmithkline, Pharmacia Upjohn, Polpharma, Roche, Novartis, US Pharmacia. PASMI zapowiada m.in. tworzenie mechanizmów, zapewniających uczciwość i prawdziwość reklam promujących leki dostępne bez recepty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Farmaceuci promują samoleczenie