Farmacol jeśli nie akwizycje, to dywidenda

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-10-2005, 20:26

Dystrybutor farmaceutyków Farmacol SA, który zapowiedział co najmniej 100 mln zł na przejęcie jednej lub kilku hurtowni, zamierza wypłacić dywidendę za 2005 rok, jeśli się okaże, że nie zrealizuje planów akwizycyjnych - poinformował PAP główny kontroler Farmacolu Krzysztof Gadzała.

Dystrybutor farmaceutyków Farmacol SA, który zapowiedział co najmniej 100 mln zł na przejęcie jednej lub kilku hurtowni, zamierza wypłacić dywidendę za 2005 rok, jeśli się okaże, że nie zrealizuje planów akwizycyjnych - poinformował PAP główny kontroler Farmacolu Krzysztof Gadzała.

"Wcześniej bardzo optymistycznie postrzegaliśmy możliwość dokonania przez nas przejęć spółek z branży. Jednak teraz widzimy, że sprawy spowolniły i może nam się nie udać w ciągu najbliższych miesięcy sfinalizować żadnej akwizycji" - powiedział w środę Gadzała.

"Dajemy sobie czas do początku drugiego kwartału przyszłego roku na wyjaśnienie w zakresie akwizycji. Jeśli się okaże, że nie dojdzie do przejęć, to spółka - zgodnie z obecnie prezentowanym stanowiskiem większościowych akcjonariuszy - najprawdopodobniej zdecyduje się na wypłatę dywidendy za 2005 rok" - dodał. Spółka do tej pory nie wypłacała dywidendy.

Farmacol, który zajmuje obecnie drugą pozycję na rynku dystrybucji leków do aptek z około 16-proc. udziałem, zapowiadał w marcu, że dzięki rozwojowi organicznemu i planowanym akwizycjom chce stać się w tym roku liderem tego rynku.

Firma zakłada w tym roku wzrost sprzedaży grupy o 10 proc. wobec wyniku z 2004 r. oraz osiągnięcie rentowności netto na poziomie co najmniej 2 proc. Gadzała poinformował, że po trzech kwartałach sprzedaż grupy Farmacolu wzrosła o blisko 10 proc. wobec ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane