Farmacol poprawi płynność

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 14-03-2001, 00:00

Farmacol poprawi płynność

Dzisiaj na parkiet wejdzie blisko 2 mln akcji serii D Farmacolu, które stanowią 52 proc. dotychczasowej liczby akcji dopuszczonych do obrotu giełdowego.

Akcje serii D Farmacolu, giełdowego dystrybutora leków, były wcześniej akcjami imiennymi. Zostały one wyemitowane w 1998 roku wraz akcjami serii C. Związane to było z planami spółki przeprowadzenia publicznej oferty emisji akcji i z koniecznością spełnienia wymogów regulaminu giełdowego w zakresie wysokości kapitału akcyjnego. Papiery te objęte zostały w całości po nominale wysokości 1 zł przez dotychczasowych akcjonariuszy i zarząd giełdowego dystrybutora leków.

Do wczoraj w obrocie na rynku podstawowym warszawskiej giełdy znajdowało się 3,8 mln walorów spółki. Z uwagi na fakt, że nowe akcje stanowią ponad połowę dotychczasowej liczby akcji, ewentualna gwałtowna nadpodaż mogłaby zagrozić kursowi papierów dystrybutora leków, który i tak znajduje się na poziomie znacznie odbiegającym od ceny emisyjnej.

— Moim zdaniem, podaż będzie ograniczona ze względu na to, że papiery te są w posiadaniu akcjonariuszy i władz spółki. Ryzyko byłoby o wiele większe w przypadku akcji będących w posiadaniu pracowników spółki — ocenia Bogusław Taźbirek, analityk PBK AM.

Pozytywnie na cenę akcji spółki może natomiast wpłynąć informacja o planach Farmacolu związanych z chęcią wzięcia udziału w przetargu na zakup udziałów w Cefarmie Warszawa. Obecny udział rynkowy spółki szacowany jest na około 10 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Farmacol poprawi płynność