Farmacol stoi przed nową szansą

Dariusz Karolak
15-10-2001, 00:00

Farmacol stoi przed nową szansą

Jak zwykle gdy wzrosty na ciężkich spółkach dostają zadyszki, do gry powracają giełdowe średniaki. Farmacol należy do docenianej ostatnio branży hurtowni leków. Spółka ta znajduje się w silnej półrocznej hossie, która od marca zwiększyła jej wartość o ponad 40 proc. 5-ta fala wzrostowa rozpoczęła się górnym wybiciem z trójkąta, którego zasięg pokrywa się ze szczytem z II'00, 22,5 zł. Tym razem wydaje się, że opór ten może zostać pokonany, a realne stanie się przetestowanie historycznego szczytu z dnia debiutu, 24,8 zł.

Taki bieg wydarzeń sugerują coraz wyższe minima wielu wskaźników, w tym MACD, oraz równość fal I i III sugerująca, że V może okazać się wydłużona. Ograniczona płynność tego rynku nakazuje dostosować wielkość posiadanej pozycji do średniej obrotów za ostatnich kilka sesji. Spóźnieni mogą próbować swych sił na ruchu powrotnym do górnej linii trójkąta, 20,8 lub przy dziennej średniej VAMA10, 20,5.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Farmacol stoi przed nową szansą