Fasing zmieni zasady funkcjonowania

Tomasz Furman
11-12-2000, 00:00

Fasing zmieni zasady funkcjonowania

Dzisiejsze NWZA Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa Fasing zadecyduje o zmianach w statucie spółki i radzie nadzorczej.

Akcjonariusze Fasingu określą dzisiaj na nowo kompetencje rady nadzorczej, m.in. w zakresie wyznaczenia liczby członków zarządu i ich wynagradzania.

Porządek obrad

To już kolejne WZA w tym roku, które ma dokonać zmian w radzie nadzorczej. Ostatnio przeprowadzano je trzy miesiące temu. Wtedy też odwołano dwóch członków zarządu.

Dzisiejsze walne ma również uporządkować kwestie związane z nabywaniem znaczących wartościowo pakietów akcji, zaciąganiem zobowiązań i zasadami podziału wypracowywanego zysku.

Niezależnie jednak od decyzji głównych akcjonariuszy, przedsiębiorstwu w tym roku udaje się osiągać co kwartał wyższe przychody i zysk netto.

Opłacalne przetargi

Po dziewięciu miesiącach 2000 r. Fasing osiągnął już 3,14 mln zł zysku netto, podczas gdy rok temu notował 5,44 mln zł strat. W tym czasie sprzedaż wzrosła o 35 proc. Taki rezultat osiągnięto mimo że firma działa głównie na rzecz górnictwa. Jak informują władze spółki, jest to przede wszystkim efekt zintensyfikowania udziału Fasingu w przetargach organizowanych przez spółki węglowe, zmiany systemu zaopatrzenia i rezygnacji z usług firm pośredniczących. Niewątpliwie duży wpływ miały też zmiany dokonane w technologii wytwarzania i niższe koszty związane z obsługą zaciągniętych kredytów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fasing zmieni zasady funkcjonowania