Fatalnie wybrali kierownika

Marta Nowicka
18-05-2004, 00:00

Tolima straciła szansę na realizację zamówienia, bo chciała zatrudnić osobę związaną z zamawiającym.

Zespół Arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych oddalił odwołanie głogowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Tolima od decyzji Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie (woj. dolnośląskie). Przetarg dotyczył wymiany sieci i przyłączy wodociągowych. Oferta Tolimy została odrzucona. Zamawiającego zarzucił, że:

- firma nie załączyła w ofercie, zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, podpisanego projektu umowy, w którym zobowiązuje się do wykonania prac własnymi siłami.

- wskazany przez firmę na stanowisko kierownika robót drogowych Dariusz Zajączkowski jest jednocześnie zatrudniony przez zamawiającego jako inspektor nadzoru. Musiałby pełnić obie te funkcje na jednym placu budowy.

Odwołujący tłumaczył, że w specyfikacji warunków zamówienia nie było wymogu dołączenia do oferty podpisanego projektu umowy. Zarzucił również zamawiającemu, że ten nie wskazał, zgodnie z art. 35 ust.1 ustawy o zamówieniach publicznych, jakie osoby będą go reprezentowały na placu budowy. Odwołujący mógł więc sądzić, iż wybór jest prawidłowy. Gdyby domyślał się, że kierownik jest związany umową z zamawiającym — wskazałby inną osobę.

Zespół arbitrów przychylił się do opinii odwołującego w sprawie wymogu dołączenia do oferty podpisanego projektu umowy. Uznał jednak zarzut dotyczący niedopuszczenia Dariusza Zajączkowskiego do pełnienia funkcji kierownika robót drogowych na rzecz Tolimy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Nowicka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Fatalnie wybrali kierownika