Faurecia rozbudowuje fabrykę w Gorzowie - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-02-2005, 08:15

Gorzowska wytwórnia francuskiego koncernu samochodowego Faurecia zwiększa produkcję. Powstaje nowa hala. Maszyny ruszą w niej w czerwcu - informuje "Gazeta Lubuska".

Gorzowska wytwórnia francuskiego koncernu samochodowego Faurecia zwiększa produkcję. Powstaje nowa hala. Maszyny ruszą w niej w czerwcu - informuje "Gazeta Lubuska".

"Rozbudowa fabryki związana jest z nowymi projektami, które zamierzamy zrealizować w 2005 i 2006 r. Z zakładu produkującego jedynie dla Volkswagena stanie się wytwórnią wytwarzającą podzespoły dla kilku producentów samochodów" - informuje rzeczniczka Faurecii Małgorzata Zięba. Dzięki tej inwestycji sprzedaż wzrośnie z 55 do 100 mln euro w ciągu roku - dodaje gazeta.

Jak się nieoficjalnie dowiedział dziennik, w Gorzowie m.in. produkowane mają być deski rozdzielcze i panele drzwiowe do nowego modelu audi. Gorzowska wytwórnia od połowy 2003 r. jest głównym dostawcą tych części do najnowszego modelu golfa V.

W czerwcu zeszłego roku Faurecia, wybudowana w gorzowskiej strefie ekonomicznej w Baczynie, dokupiła w sąsiedztwie 2,3 ha terenu. Tam właśnie powstaje nowa hala. Rozbudowa fabryki kosztować ma 3 mln euro. Obecnie w gorzowskiej wytwórni pracuje 378 osób, ale zatrudnienie ma się zwiększyć nawet do 800 pracowników. Dotąd francuski koncern zainwestował w Gorzowie ok. 23 mln euro - pisze "Gazeta Lubuska".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane